Krzysztof Doliński

Krzysztof Doliński radca prawny

tel. 530 001 500 | e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Krzysztof specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorców, w szczególności w zakresie prawa umów oraz ochrony danych osobowych - ze szczególnym uwzględnieniem branży IT. Jest członkiem Stowarzyszenia Praktyków Ochrony Danych. Zajmuje się przede wszystkim doradzaniem klientom biznesowym we wdrażaniu w przedsiębiorstwach wymagań prawnych wynikających z tzw. RODO oraz przygotowywaniem i weryfikacją umów handlowych. Klientów indywidualnych wspiera w szczególności w zakresie prawa rodzinnego, upadłości konsumenckiej oraz walki z nieuczciwymi umowami kredytowymi.

Począwszy od 2010 r. brał udział w przygotowaniu niezliczonej ilości umów handlowych, reprezentował Klientów przed sądami w sprawach o zapłatę, sporach pracowniczych. Udzielał porad prawnych, w szczególności z prawa ochrony danych osobowych oraz prawa zobowiązań.

Od wielu lat prowadzi działalność gospodarczą i dzięki temu oraz bogatemu doświadczeniu w obsłudze prawnej przedsiębiorców (także jako prawnik in house), rozumie potrzeby prawne przedsiębiorców, w szczególności konieczność uwzględnienia biznesowego aspektu udzielanych porad oraz zapotrzebowanie na szybkie oraz kompleksowe wsparcie.

Od 2013 roku jest wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Poznaniu pod nr Pz-3246.