Dbamy o Twój biznes

Pomagamy szybko i profesjonalnie

Sztuczna inteligencja

Sztuczna inteligencja ma zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników. Pewnym jest jednak, że nie ma od niej odwrotu. Nad rozwojem systemów AI pracują przede wszystkim USA, Chiny oraz Unia Europejska. Europa dostrzega nie tylko niepodważalne szanse jakie niesie ze sobą rozwój sztucznej inteligencji, ale również generowane przez nią zagrożenia. Takie podejście, z postawieniem człowieka w centrum wszelkich rozważań, leży u podstaw regulacji prawnych, nad wprowadzeniem których pracuje od dłuższego czasu Unia Europejska.

Pracując nad rozwiązaniami AI, czy też rozważając wprowadzenie ich w swoim przedsiębiorstwie, warto byś już teraz uwzględnił(a) czy będą one zgodne z nadchodzącymi regulacjami prawnymi. Czy produkt nad którym pracujesz, lub w który chcesz zainwestować potężne środki, nie okaże się niedozwolonym już w perspektywie najbliższych 2-3 lat. Pomożemy Ci o to zadbać i zapobiec sytuacji, w której na skutek nadmiernie optymistycznego podejścia do szans, które niesie ze sobą sztuczna inteligencja, Twoja inwestycja okaże się nietrafiona.

Doradzimy Ci niezależnie od tego czy projektujesz systemy AI, czy też interesujesz się nabyciem i wdrożeniem ich w swoim przedsiębiorstwie.

Wiemy, że funkcjonujesz w środowisku w znacznej mierze anglojęzycznym, stąd wsparcia udzielamy także w języku angielskim.

Jeśli chcesz przeczytać więcej o prawnych aspektach AI - zajrzyj tutaj.

Jeśli chcesz porozmawiać o współpracy z nami - napisz lub zadzwoń.

Kontakt

Borek Doliński Radcowie Prawni spółka jawna

ul. Macieja Palacza 96/1, 60-274 Poznań

office@bdrp.pl

[0048] 530 001 500 // 510 551 991

O nas

Specjalizujemy się w obsłudze prawnej biznesu, ze szczególnym uwzględnieniem branży IT.

Oferujemy najwyższą jakość świadczonego wsparcia prawnego, wysoką responsywność i osobiste zaangażowanie wspólników Kancelarii.