Dbamy o Twój biznes

Pomagamy szybko i profesjonalnie

Prawo pracy

Personel, który zatrudniasz jest zapewne najważniejszym elementem Twojego przedsiębiorstwa. To, jak ludzie podchodzą do wykonywania swych obowiązków, rozwiązywania problemów i współpracy z innymi, a także umiejętności które posiadają, decydować mogą o Twojej przewadze konkurencyjnej. Jednocześnie, człowiek nie jest zimną maszyną zaprogramowaną na określone działanie, ma swoje potrzeby, oczekiwania, nawyki, emocje. Zarządzanie nimi bywa nie lada problemem.

Sytuacji nie ułatwiają ciągle zmieniające się uregulowania prawna, które w wielu przypadkach niezmiennie pozostają jednak niejasnymi i nieadekwatnymi do obecnych realiów biznesowych. Jeśli dodamy do tego podejście organów państwowych, otrzymujemy środowisko, którym niełatwo zarządzać. Tym ważniejszym jest więc by od strony formalnej wszystko się zgadzało.

Pomagamy nie tylko w prawidłowym przygotowaniu dokumentacji pracowniczej, ale również w unikaniu - a w razie potrzeby w rozwiązywaniu - sporów z pracownikami. Doradzamy ponadto, jak uniknąć zakwalifikowania relacji wiążącej Cię z Twoim współpracownikiem jako stosunku pracy w sytuacji gdy obie strony zgodnie chcą tego uniknąć i decydują się współpracować jako niezależni partnerzy biznesowi - co z kolei może nie podobać się organom państwowym.

Zwrócimy Ci uwagę na istniejące ryzyka, doradzimy jak unikać sytuacji konfliktowych i staniemy przy Twoim boku gdy spór okaże się niemożliwym do uniknięcia.

Chcesz porozmawiać o współpracy? Napisz lub zadzwoń.

Kontakt

Borek Doliński Radcowie Prawni spółka jawna

ul. Macieja Palacza 96/1, 60-274 Poznań

office@bdrp.pl

[0048] 530 001 500 // 510 551 991

O nas

Specjalizujemy się w obsłudze prawnej biznesu, ze szczególnym uwzględnieniem branży IT.

Oferujemy najwyższą jakość świadczonego wsparcia prawnego, wysoką responsywność i osobiste zaangażowanie wspólników Kancelarii.