UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA BYDGOSZCZ

Specjalizujemy się w świadczeniu usług prawnych z zakresu upadłości konsumenckiej na terenie Bydgoszczy oraz całego województwa kujawsko-pomorskiego, na obszarze którego znajdują się 2 sądy upadłościowe:

  • Sąd Rejonowy w Bydgoszczy, XV Wydział Gospodarczy, który rozpoznaje wnioski upadłościowe osób zadłużonych z takich miast jak: Bydgoszcz, Inowrocław, Mogilno, Nakło nad Notecią, Szubin, Świecie, Tuchola i Żnin.

  • Sąd Rejonowy w Toruniu, V Wydział Gospodarczy, który rozpoznaje sprawy upadłościowe z udziałem osób pochodzących z takich miast jak: Toruń, Brodnica, Chełmno, Golub-Dobrzyń, Grudziądz, Wąbrzeźno, Aleksandrów Kujawski, Lipno, Radziejów, Rypin oraz Włocławek.

Otaczamy naszych Klientów fachową opieką prawną, udzielając porady prawnej, przygotowując wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, reprezentując przed sądami i syndykami oraz walcząc o jak najkorzystniejszy zakres umorzenia zobowiązań.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej istotnie wpływa na sytuację majątkową osób zadłużonych, a szerzej tę kwestię poruszamy na naszym blogu, do którego lektury gorąco zachęcamy. Warto jednak wspomnieć, iż po uwzględnieniu wniosku o ogłoszenie upadłości:

  • wszyscy komornicy zobowiązani są niezwłocznie umorzyć prowadzone postępowania egzekucyjne;

  • firmy windykacyjne zmuszone są zaprzestać prowadzonych względem dłużnika działań (często balansujących na granicy prawa);

  • odsetki za opóźnienie (często równie wysokie jak należności główne) przestają być naliczane i do rozliczenia pozostaje zamknięta kwota;

  • wierzyciele upadłego są zmuszeni podporządkować się postanowieniu sądu, które umarza cały dług lub przynajmniej znaczną jego część.

W latach 2015–2019 z umorzenia zobowiązań w ramach upadłości konsumenckiej skorzystało już ponad 26 tysięcy osób, a w roku 2020, dzięki wielkiej nowelizacji prawa upadłościowego, z tej formy oddłużenia korzystać będzie nawet 30 tysięcy osób rocznie!

Jeśli Twoja sytuacja finansowa jest na tyle zła, że myślisz o skorzystaniu z pomocy specjalisty, dowiedz się jak możemy Ci pomóc i nie zawahaj się skontaktować z nami:

  • telefonicznie pod numerami: 510 551 991 (Paweł), 530 001 500 (Krzysztof), 61 22 333 20 (biuro).

  • mailowo pod adresami: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

radca prawny Paweł Borek | radca prawny Krzysztof Doliński

Upadłość konsumencka | Kancelaria prawna Bydgoszcz